Aktualności TOP news Zdrowie 

7 ziół wspomagających odchudzanie

Walka o utratę zbędnych kilogramów nie dotyczy tylko ograniczenia ilości spożywanych kalorii. By schudnąć nie musimy nawet przechodzić na dietę. Wystarczy, że rozpoczniemy od modyfikacji naszych dotychczasowych przyzwyczajeń żywieniowych, dodamy do tego porcję aktywności na świeżym powietrzu, a efekty przyjdą same. Warto jednak pamiętać, że istotna jest nie tylko jakość spożywanych kalorii, ale również odpowiednie nawodnienie organizmu.

Wielu z nas odchudzanie kojarzy się z wymuszonym piciem wody. Jest to jak najbardziej uzasadnione, ponieważ woda wypłukuje toksyny i oczyszcza organizm. Nie zapominajmy jednak o istnieniu dobrodziejstw takich jak zioła, które możemy pić w ciągu dnia w formie naparu. Pamiętajmy jednak, że w piciu ziół, tak jak i we wszystkim, najważniejszy jest umiar.

Dobroczynne właściwości ziół:

  • Korzystny wpływ na proces trawienia
  • Zapobieganie zaparciom
  • Poprawa pracy wątroby
  • Usuwanie toksyn zalegających w organizmie
  • Wspomaganie odchudzania

Po jakie zioła sięgać? Najlepiej po te, które mamy w zasięgu ręki. Często znajdziemy je w naszych przydomowych ogródkach lub na działce za miastem. Zioła wspomagające walkę ze zbędnymi kilogramami zostały przedstawione poniżej:

 1. Mięta – roślina z rodziny jasnotowatych. Występuje w ponad 30 gatunkach i odmianach. A wspomaga trawienie oraz dodaje energii.

2. Skrzyp polny – wieloletnia roślina z gatunku skrzypowatych. Sprzyja oczyszczaniu organizmu z toksyn oraz wspomaga metabolizm.

3. Mniszek lekarski – inaczej mniszek pospolity lub mlecz. Wspiera wątrobę, reguluje proces trawienia i przemianę materii, jest sprzymierzeńcem w walce z cellulitem.

4. Fiołek trójbarwny– znany powszechnie jako bratek, może być stosowany przy problemach skórnych. Łagodzi stany zapalne oraz oczyszcza cerę. Jest również sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami, ponieważ pozwala odtruć nasz organizm z zalegających toksyn.

5. Kruszyna pospolita – to krzew, który rośnie w Polsce w wilgotnych lasach i zaroślach na niżu i w niższych partiach górskich. Łagodzi zaparcia oraz pomaga przy zaburzeniach trawienia. Zalecana jest w chorobach wątroby i dróg żółciowych.

6. Lubczyk lekarski – gatunek byliny należący do rodziny selerowatych. Niweluje wzdęcia i usuwa zalegające toksyny.

7. Krwawnik pospolity – roślina z rodziny astrowatych występująca na terenie całego kraju. Pomaga stymulować procesy trawienne. Jego innym zastosowaniem może być również odkażania ran.

Rośliny te mogą pomóc nam w walce o lepszą sylwetkę dzięki swoim bogatym właściwościom. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są znane od pokoleń. Możemy w łatwy sposób znaleźć je w aptekach czy sklepach zielarskich, a ich zakup nie zrujnuje naszego domowego budżetu.

Powiązane