zastosowanie sody oczyszczonejAktualności Dom & Ogród TOP news Uroda 

Soda oczyszczona | działanie & zastosowanie

Soda oczyszczona (wodorowęglan sodu) to powszechnie znany i stosowany środek, używany w przemyśle żywieniowym, kosmetycznym i farmaceutycznym. Znajduje zastosowanie nie tylko podczas robienia domowych wypieków, ale również w przygotowywaniu maseczek w zaciszu własnej łazienki.

Właściwości sody oczyszczonej

Soda oczyszczona posiada właściwości fermentujące, dlatego znajduje idealne zastosowanie podczas robienia domowych wypieków śmiało zastępując proszek do pieczenia.  Ponadto jest substancją pochłaniającą wszelkiego rodzaju nieprzyjemne zapachy, neutralizującą kwasy oraz delikatnie żrącą.

Wodorowęglan sodu w naturalny sposób występuje w złożach mineralnych, osadach wód oraz w organizmie każdego z nas. Soda oczyszczona znajduje się w ślinie, przez co neutralizuje kwasy osłabiające nasze zęby oraz w żołądku – zapobiegając powstawaniu wrzodów.

Soda

  • Oczyszcza z toksyn przez normalizację PH
  • Odświeża oddech
  • Łagodzi objawy przeziębienia takie jak ból gardła i katar
  • Dodana do kąpieli może przynosić ulgę podczas infekcji dróg moczowych
  • Łagodzi ukąszenia owadów
  • Łagodzi oparzenia słoneczne

soda oczyszczona

Zastosowanie sody oczyszczonej

Wodorowęglan sodu nadaje się NIE tylko do pieczenia. Soda dodana do omletów zwieksza ich puszystość, rybie namoczonej w roztworze powstałym z dwóch łyżeczek proszku na litr wody nadaje lepszego smaku, a natarte nią mięso staje się delikatniejsze.

Poza kuchnią znajduje zastosowanie również w kosmetyce. Soda oczyszczona wymieszana z oliwą z oliwek tworzy peeling do mycia twarzy, natomiast wymieszana z talkiem może być stosowana jako naturalny antyperspirant nie podrażniający skóry.
Soda uznawana jest za sojusznika w walce o bielsze zęby. Badania pokazują jednak, że nie ma ona właściwości wybielających, może natomiast ścierać szkliwo zębów.

Soda może być stosowana także podczas wykonywania domowych porządków. Pasta z sody wymieszanej z płynem do mycia naczyń idealnie nadaje się do czyszczenia łazienki czy czyszenia srebrenj biżuterii. Dywan posypany sodą i pozostawiony na kilka godzin zostanie pozbawiony brzydkich zapachów.

soda oczyszczona do czyszczenia dywanow

 

Powiązane