przyprawy niezbedne w kuchniAktualności Dieta & Żywienie Zdrowie 

Dodaj smaku potrawom.. i schudnij!

Przyprawy i zioła to podstawowy element w każdej kuchni świata. Aromatyczne zioła i suszone papryczki to tylko początek.

Okazuje się jednak, że ich celem jest nie tylko dodawanie smaku serwowanym przez nas daniom! Szereg przypraw wykazuje także inne właściwości, które poza oddziaływaniem na nasze kubki smakowe mają także wpływ na nasze zdrowie, wagę i samopoczucie.

 

Przyprawy i zioła wspomagające odchudzanie i wspierające zdrowie

  • Bazylia, zarówno świeża, jak i suszona, jest znana z fantastycznego aromatu. Jest polecana osobom cierpiącym na wzdęcia i zaparcia.
    Bazylia przyspiesza procesy trawienia białek i tłuszczów, m.in. poprzez pobudzenie wydzielania soku żołądkowego.

bazylia-ziola-i-przyprawy

Ponadto zioła, takie jak właśnie bazylia, majeranek, czosnek niedźwiedzi czy oregano są wspaniałym zamiennikiem soli! Jej eliminacja ma kluczowe znaczenie nie tylko przy odchudzaniu, ale również wtedy, gdy chcemy sprawić, by nasza cera była jeszcze piękniejsza!

Dieta na piękną cerę

  • Gorczyca, kojarzona głównie jako podstawowy składnik musztardy, polecana jest osobom mającym problemy ze wzdęciami i bólami brzucha pojawiającymi się po spożyciu posiłku. Przyprawa o specyficznym smaku, którego trudno nie rozpoznać, skutecznie wspomaga pracę układu pokarmowego.

 

  • Papryczki chili to tak zwane termogeniki, czyli produkty przyspieszające przemianę materii, zwiększenie ilości wydzielanego ciepła oraz wydatku energetycznego. Substancje termogeniczne wspomagają działanie diety, hamują apetyt i pozwalają zwiększyć intensywność treningu.

Termogeniki

 

papryczki chilli termogeniki przyprawy na odchudzanie

 

  • Cynamon poprawia krążenie oraz dodaje energii. Posiada właściwości rozgrzewające i przeciwbakteryjne. Korzystnie wpływa także na pracę naszego układu pokarmowego przez łagodzenie niestrawności. Dzięki zawartości błonnika cynamon przyspiesza przemianę materii. Ponadto jest źródłem żelaza, wapnia oraz magnezu.

Powiązane