Uroda 

Podstawowa pielęgnacja skóry zimą

Zima zbliża się wielkimi krokami. Nadchodzące mrozy to nie tylko pora na przeproszenie się z ciepłymi swetrami, ale także na szczególną pielęgnację naszej skóry. Zima to czas, kiedy skóra zaczyna się łuszczyć, ściągać i przesuszać. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, jak chociaż trochę temu zaradzić.

Jeśli suche i zimne powietrze sprawia, że twoja skóra staje się szorstka i wysuszona, zamień dotychczas stosowane kosmetyki na takie ze zwiększoną ilością składników pomagających utrzymać odpowiednie nawodnienie! Zwróć uwagę na kremy z kwasem hialuronowym, gliceryną czy kwasami tłuszczowymi. By łagodzić powstałe na skutek chłodu zaczerwienienia sięgaj po kremy z wyciągiem z rumianku, owsa lub aloesu. Na uwadze warto mieć również antyoksydanty, takie jak olej arganowy i wyciąg z zielonej herbaty.

Podstawowe zasady pozwalające utrzymać twojej skórze równowagę to niedoprowadzenie do przesuszenia oraz pielęgnacja całego ciała! Dobierz krem odpowiedni do twojego typu skóry! Staraj się używać balsamu na całe ciało, a nie tylko na wrażliwe miejsca! Unikaj także gruboziarnistych pilingów oraz gorących kąpieli, które dodatkowo wpływają na łuszczenie się naskórka.

Powiązane